Portal V10  »  Aktualności  »  PSA Peugeot Citroen - już 3 miliony aut z filtrem cząstek stałych
Peugeot

PSA Peugeot Citroen - już 3 miliony aut z filtrem cząstek stałych

2009-01-30 - K. Spychalski     Tagi: Citroen, Peugeot, Ekologia
Trzymilionowy samochód, wyposażony w filtr cząstek stałych ( FAP), model 207 1,6 HDi został właśnie wyprodukowany w fabryce PSA Peugeot Citroen w Poissy, we Francji.

Wyprzedzając prawie o dziesięć lat regulację Euro V (*), technologia FAP grupy PSA Peugoet Citroen ustanowiła nowy standard dla europejskiego diesla. Opatentowana przez grupę PSA Peugeot Citroen, technologia FAP z dodatkiem, została zastosowana po raz pierwszy na świecie w maju 2000 roku w modelu Peugeot 607. Następnie była sukcesywnie wprowadzana do dwóch gam wszystkich segmentów samochodów Peugeot i Citroen. Dzięki szerokiemu stosowaniu w samochodach obu marek, koncern przyczynił się do rozpowszechnienia technologii FAP, która uderzyła w główną wadę diesla - cząstki stałe. Obecnie technologia FAP stosowana jest w 22 rodzinach samochodów grupy stanowiących jedną z najszerszych gam konstruktorów europejskich. Tak więc modele Peugeot : 1007, 207, 308, 407, 607, 807 i  4007  a  także e modele Citroena : C2,C3,C4, C4 Picasso, C5, C6, C8, i C- Crosser dysponują wersjami z FAP. Samochody użytkowe obu marek również proponują wersje z FAP-em.

Ulepszana z biegiem lat, technologia z dodatkiem, potwierdziła swoją skuteczność w eliminowaniu cząstek stałych bez względu na ich rozmiar. Obecna technologia z filtrem ośmiobocznym OS2 i z dodatkiem drugiej generacji oferuje użytkownikom rozwiązanie bezobsługowe.
 
Technologia wtrysku bezpośredniego Common Rail zaoferowała silniki o wyjątkowej redukcji emisji  CO2 pozwalającej kontrolować efekt cieplarniany. Silniki HDi wyposażone w FAP należą do silników termicznych najbardziej skutecznych jeśli chodzi o redukcje emisji zanieczyszczeń i cząstek stałych.
W chwili obecnej grupa PSA wykorzystuje to unikalne doświadczenie i kontynuuje optymalizację systemu FAP i rozwija synergię funkcjonowania z układami redukcji tlenków azotu, największego wyzwania przyszłej dyrektywy Euro VI około 2014. Następnym wyzwaniem, na które grupa zamierza odpowiedzieć to silniki HDi ograniczające emisję  CO2 przy równoczesnym zmniejszeniu kosztów z tym związanych.

(*) Ta europejska dyrektywa wprowadzająca obowiązkowo filtr cząstek stałych dla silników diesla wejdzie w życie we wrześniu 2009.



źródło: Peugeot

Dodaj komentarz

Nick
Treść
Wpisz kod
z obrazka
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby
logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować.

Zaloguj się

Login Hasło
0

Komentarze do:

PSA Peugeot Citroen - już 3 miliony aut z filtrem cząstek stałych