Mogłoby się wydawać, że Mercedes G63 6×6 jest idealnym pojazdem na apokalipsę zombie. Dojedziemy w nim wszędzie, a solidna konstrukcja zapewni ochronę. Jednak paranoicy mogą sięgnąć po coś jeszcze bardziej szalonego. Avtoros Shaman 8×8 posiada dwie osie więcej niż kolos Mercedesa. A do tego otrzymał nadwozie w stylu pancernego pojazdu bojowego. Tak na poważnie prezentowana maszyna jest dość interesującym pojazdem, który pozwoli nam pokonać nawet najbardziej dzikie tereny.
Potężne nadwozie zmieści naprawdę dużo pasażerów. Niestety Avtoros Shaman 8×8 nie jest zbyt mocnym pojazdem. Silnik od Iveco generuje 170 KM, co oznacza dość słabe osiągi. Producent nie zdradził oficjalnych danych, ale możemy być pewni, że Avtoros Shaman 8×8 nie będzie skakał po wydmach niczym wspomniany Mercedes.
Manewrowanie na zwykłych drogach umożliwia system wszystkich kół skrętnych. Ostatnio Avtoros Shaman 8×8 pojawił się na planie magazynu Top Gear. Fragment testu możecie zobaczyć powyżej.



















