Fiat Panda Cross wybrany „samochodem terenowym roku 2009”!

Fiat Panda Cross wygrał swoją pierwszą ważną nagrodę – został samochodem 4×4 2009 roku. Wyróżnienie dla Pandy przyznał specjalistyczny brytyjski magazyn „4×4 i MPV Driver”.

To spore wyróżnienie dla Fiata, tymbardziej że w stawce miał do pokonania auta mające znacznie dłuższą tradycję terenową, znacznie droższe niż najmniejszy zwycięzca. Sędziowie docenili nie tylko możliwości radzenia sobie w terenie Pandy, ale także to, że nie trzeba dużych środków, aby utrzymać to auto jak w przypadku większych konkurentów.
Fiat
Fiat Panda Cross
Sędziowie nagrodzili Fiata Pandę z silnikiem wysokoprężnym 1.3 16V MultiJet. Ponadto terenowa Panda zużywa najmniej paliwa i emituje mniej CO2 do atmosfery niż rywale.

Pakiet wyposażenia obejmuje ABS, poduszkę powietrzną dla kierowcy i pasażera, radio z MP3 i CD, elektryczne wspomaganie kierownicy oraz „pakiet SUV”: zewnętrzną osłonę aerodynamiczną, dodatkowe nakładki i relingi dachowe.

Aktualnie na polskim rynku Fiat Panda 4×4 Cross 1,3 Multijet 16v z 70KM kosztuje w promocji 57 990 zł.